Постхумни благодарници за Гоки, Дени и Иле од ОК Струмица Никоб за придонесот во струмичката одбојка

634

Деновиве ОК Струмица Никоб организираше силен меѓународен турнир во рамките на настанот ,,75 години одбојка во Струмица’’ на кој учествува четири екипи од земајва, Црна Гора, Србија и Романија. Во рамките на одржувањето на турнирот во саботата ОК Струмица Никоб додели постхумни благодарници на фамилиите на  поранешни членови на Струмица кои оставија голем белег во постоењето на клубот и развојот на одбојката во Струмица.

Станува збро за Гоки Панов, Дени Стојчев и Илија Караманов чии  преставници од семејствата ги добија плакетите во знак на благодарност за нивниот ангажман во професионалната одбојка

Што се однесува до турнирот ОК Струмица Никоб забележа победи над Будва од Црна Гора, Раднички од Србија а загубија од Крајова која имаше најдобар учинок на турнирот

Турнирот беше одлична можност да се темпира формата на македонскиот шампион пред настапот во Лигата на Шампиони каде за противник го добија холандскиот ,,Динамо Апелдорн” на кого му гостуваат на 20 ти септември  а седум дена подоцна реванш во Македонија

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.