Поставени корпи за донации во повеќе струмички маркети, Елеуса Фондација со акција за Велигден

1001

,,Подари дел од твојата трпеза, нахрани гладен’’ .Ова е мотото  на хуманитарната акција ,, Велигденска трпеза за сите”  што ја започна Елеуса Фондацијата која во неколку маркети во Струмица постави обележани корпи во кој гражаните може да остава прехрамбени производи. Корпи се поставени во Црвена Ружа, Зендолино, Семпер маркети, Здравец маркети, Стокомак, Тинекс и Киси трејд (кај автобуската станица, во Карпош и кај Иднина кои се јавија за поддршка на целиот проект кој има за цел да се обезбедат прехрамбени пакети за Велигден на околу 100 тина семејства.

,,Драги наши сограѓани, во овие маркети ќе можете да оставите Ваша скромна донација во храна, со што сите заедно и сплотено ќе учествуваме во полнење на Велигденската трпеза на над 100 семејства кои ја чекаат нашата помош. Се надеваме на Вашата поддршка оти нашето малку некому значи многу. Ајде сите заедно со нашата мала заедничка помош да израдуваме семејства на кои ова ќе им донесе голема радост. Христовото воскресение е празнување на вечниот живот и вечната радост, па со овој празник да внесеме надеж во домовите на луѓето на кои единствено надежта и вербата им останале,, се вели во информацијата од Елеуса Фондацијата кои упатија благодарност до маркетите

За оние кои сакаат да донираат парични средства тоа може да го направат на:

жиро-сметка:300030000262856

Фондација ЕЛЕУСА Струмица

Цел на дознака: Донација

Или на нашата девизна сметка: KOMERCIJALNA BANKA AD SKOPJE

BRANCH STRUMICA

MACEDONIA

SWIFT: KOBS MK 2X SRB

Beneficiary Customer:I

BAN: MK07300701003869006FONDACIJA ELEUSA STRUMICA

Kiril I Metodij 24STRUMICA,

R.MACEDONIA

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.