Поставени дезинфекциони пункта на двата влеза во Гевгелија, кај надвозникот и патот од кај Негорци

1964

Поставени се дезинфекционите бариери на двата влеза во општина Гевгелија. Општина Гевгелија во соработка со ЈПКД „Комуналец“- Гевгелија и ОВР- Гевгелија ги поставија двете дезинфекциони бариери, едната на влезот во Гевгелија, кај надвозникот, а другата на влезот од патниот правец Негорци Гевгелија, соопшти општината на нејзината веб страна

По донесените мерки на Општинскиот кризен штаб и првиот случај на позитивно лице од Ковид-19, а со одобрување на Главниот кризен штаб, Општина Гевгелија ги обезбеди ваквите бариери од Кавадарци. Општина Гевгелија и останатите институции ги преземаат сите мерки и обезбедуваат уште еден вид заштита на граѓаните во борбата со спречувањето и ширењето на заразата oд Корона вирус.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.