Помогни, донирај ! – Здружението ДОСТ ЕЛИ од Банско со акција за помош на настраданите од земјотресот

233

Хуманитарното здружение „ДОСТ ЕЛИ“ од Банско – Струмица организира  акција за собирање помош на настраданите од земјотресот во Турција и Сирија.Граѓаните можат да донираат и во Џамијата во селото Банско.

Апелираат до сите граѓани и фирми во рамките на своите можности да уплатат пари на

Хуманитарно здружение „ДОСТ ЕЛИ“ Струмица,

жиро сметка: 270-0672914201-41 Халк Банка,

со назнака: За помош на настраданите во Турција и Сирија.

Контакт: 075 303 819 и 075 735 217

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.