Полицијата приведе двајца струмичани, кај едниот најдени предмети од кражба кај другиот марихуана

1652

МВР информираше дека полициски службеници денес и вчера лишиле од слобода струмичани за кои се сомневаат дека извршиле кривични дела.

На 07.09.2023 во 10.00 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода О.Х.(41) од Струмица. При преглед на неговото дворно место биле пронајдени предмети кои потекнуваат од тешка кражба извршена на 06.09.2023 во продажен објект во Струмица.По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 06.09.2023 во 19.00 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Е.А.(39) од Струмица. При преглед на патничко возило „рено“ со струмички регистерски ознаки, кое го управувал, била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.