Полицијата и денеска прибираше докази за смртта на старицата во Струмица, обдукцијата треба да докаже од што починала

5508

Нема конкретен одговор од што починала 83 годишната старица од Струмица која синоќа беше пронајдена мртва во нејзината куќа. Неколку часа траеше увидот на полицијата и јавното обвинителство синоќа при што беше и блокирана една од улиците….. Полицијата и денес го обезбедуваше домот во кој жената сама живеела. Полициски службеници прибираа докази од двата влеза кон семејната куќа.  Соседите раскажуваат дека жената вчера била на црква за празникот Св. Јован и разбрале дека била пронајдена мртва  во својот дом.

Од Основното Јавно обвинителство од Струмица информираа дека телото е предадено на обдукција и не можат да излезат официјално кои се причините за смртта на 83 годишната старица.  Полицијата соопшти дека пријавата кај нив стигнала од болницата откако блиски роднини на жената повикале брза помош.

Полицијата и денес ја обезбедуваше куќата во која живеела старицата која синоќа беше пронајдена мртва во домот. Институциите засега не прецизираат дали станува збор за убиство или природна смрт. Телото е предадено на обдукција од каде треба да конкретизираат  кои се причините за смртта на 83 годишната старица.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.