Полицијата за шест часа викендов во Југоистокот откри 25 возачи под дејство на алкохол а управувале возила

1286

Службените полициски лица под надлежност на СВР Струмица, викендов спровелa акциска контрола за откривање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол. Акцијата од страна на службените лица при полициските станици на СВР Струмица кои покирваат Југоистокот се спровела во саботата од 23 часот и траела во неделата до раните утрински часови конкретно до 5 часот наутро.

,,Откриени се вкупно 25 прекршоци од кои 12 во Струмица, во Радовиш откриени се 3 прекршоци и на подрачјето на Гевгелија откриени се 10 прекршоци,, стои во полицискиот билтен а информираше СВР Струмица.

Од таму уште еднаш апелираа до сите учесници во сообраќајот дека е строго казниво управување моторно возило под дејство на алкохол а ваквите акциски контроли ќе продолжат и во иднина

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.