Полицијата до обвинителствата во Струмица и Радовиш поднела пријави против 29 лица оти не почитувале полициски час

1878

Вчера СВР Струмица до надлежните Основни јавни обвинителства во Југоистокот имат поднесени кривични пријави против 29 лица кои во претходниот период ја прекршиле забраната за движење . Како што стои во информацијата од СВР Струмица пријави се поднесени против 27 лица до Основното јавно обвинителство во Струмица и две до Јавното обвинителство во Радовиш. Сите тие добиле пријави оти не го почитувале полицискиот час во изминатиот период.

Инаку синоќешниот полициски шас пет граѓани од Југоистокот ја прекршиле наредбата од страна на Владата за забрана за движење во определен временски период. Четири лица биле затекнати на подрачјето на Полициска станица Струмица и едно на подрачјето на Полициска станица Валандово

Од СВР Струмица информираа дека со решенија на Државен санитарен и здравствен инспекторат три лица се ставени во домашна изолација две во Радовиш и едно во Гевгелија а се евидентирани и три нови лица во самоизолација

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.