Полицијата во општина Струмица казни 115 возачи за еден ден, најмногу заради брзо возење и немање возачка !

1791

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (27.01) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот при што контролите беа зачестени на територијата на општина Струмица

,,На територијата на Општина Струмица изречени се вкупно 115 мерки, од кои 19 за возење без возачка дозвола, 9 за нерегистрирани возила, 34 за возење со брзина поголема од дозволената и останати 53 санкции,, соопшти МВР.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови, соопшти МВР кој апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.