Пожар во пункт за старо железо на транзитниот пат Струмица-Валандово гореа хаварисани возила (фото)

1602

Претпладнево од засега непознати причини избувна пожар во пункт за старо железо што се наоѓа на излезот од Струмица кон Валандово. Според информациите опожарени се неколку хаварисани возила складирани во пунктот. Како што не иформираа од струмичката противпожарна единица нивни екипи веднаш излегле на терен за да го локализираат пожарот од кој се крена голем црн чад над Струмица

Во гаснењето на пожарот на пунктот за старо железо на транзитниот пат како што велат од ТППЕ Струмица пуштени биле  три противпожарни возила и неколку пожарникари кои успеале да го локализираат пожарот

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.