Пожар во ГТЦ Глобал во Струмица – горат дуќани

2414

Вечерва во дел од дуќаните во ГТЦ Глобал избувна пожар. Според  очевидци но и видеа кои веќе се објавени на социјалните мрежи станува збор за дуќани кои се на приземјето. На терен се веќе екипи од ТППЕ Струмица кои интервенираат.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.