Поевтинуваат горивата од вечерва на полноќ

534

Од полноќ нови цени на нафтените деривати, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Бензините и дизелот поевтинуваат за денар.

Еуросупер БС-95 ќе се продава за 84 и пол денари за литар, 98-цата за 87 денари а еуродизел БС 97 денари.

За денар поевтинува и екстра лесното масло за горење и ќе чини 93,5 денари, а мазутот ќе се продава за 51 и пол денари за килограм.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.