Повеќе улици во општина Радовиш уредени со бехатон (фото)

1211

Согласно  Програмата за изградба на локални патишта и улици, општина Радовиш продолжува со реализација на предвидените проекти со кои значително ја подобрува патната инфраструктура како во Радовиш така и по населените места во општината. Како што објави градоначалникот Герасим Конзулов се реализираат повеќе улици со бехатон со кој на жителите им се овозможува урбан пристап до своите домови

Се уреди нова улица во населеното место Злеово, помали улички во Раклиш, уличка во населбата Куклевица но и уличка покрај новото игралиште во населеното место Подареш. Од општината информираат дека и во наредниот период ќе се пристапи кон уредување на улици и јавни површини

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.