Победа на Џио Струмица во КУПОТ објавена и од CEV кој анализира – Наков и Илиев адути да заиграт на ЕП во Словенија

2458

Под наслов ,, Струмица ја одбрани КУП титулата и исфрли нови ѕвезди со потенцијал за Европското,,  Европската конфедерација во одбојка ЦЕВ објави на својата веб страна за победата на ОК ,,Џио Струмица’’ во ова национално натпреварување откако Македонија ќе дебитира на престојното Европско првенство.

Правејки анализа за финалниот меч против Универзитет Тетово во кој струмичани славеа победа од 3:0 во сетови, ЦЕВ прави анализа на титулите на ОК Џио Струмица но  и за можни нови имиња од таборот на Струмица да заиграт на ЕП во Словенија каде за првпат ќе дебитира Македонија

,, Средниот блокер Славе Наков и напаѓачот  Стојан Илиев потврдија дека се ѕвезди во подем  и адути за македонскиот национален тим предводен од тренерот Никола Матијашевиќ за да заиграт на ЕП 2019 година. Ова држава ќе игра во Љубљана заедно со Финска, Турција, Русија, Белорусија и домакинот Словенија,, пишува ЦЕВ кој објаснува дека во репрезентацијата играат голем број струмички деца

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.