Партизан победник на ,,Street basket“ турнирот на СОФ 2022 – Ахтаров прогласен за МВП

795

Екипата на ,,Партизан,, во состав Душан Ахтаров, Васил Томов, Давид Дончевски и Ефинија Цунева се победници на ,, Street basket“ турнирот кој се одржа во рамките на Струмица Опен Фест 2022. Турнирот се одржа на спортскиот терен кај  касарната а учествуваа вкупно осум екипи.

Во големото финале на турнирот се сретнаа Партизан и тимот на ЕОН во кое победа забележаа Ахтаров, Томов, Дончевски и Цунева со резултат 21:09. Третото место го освоија кошаркарите на Ринед. За трите најдобри екипи следуваа вредносни ваучари а за најдобар играч на турнирот беше прогласен Душан Ахтаров.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.