Паноски од Беласица во Академија Пандев од каде најавуваат уште засилувања за пролетниот дел

1719

ФК Академија Пандев на својата фб страна објави дека се засили со уште еден играч. Станува збор за Игор Паноски од редовите на Беласица а во меѓувреме се најавуваат уште засилувања во пресрет на пролетниот дел од прволигашкиот фудбалски шампионат. Како што напишаа станува збор за 21 годишен фудбалер кој игра како централен дефанзивец.

,,Игор Паноски четврто засилување за Академија Пандев. 21-годишниот централен дефанзивец се приклучи на тренинзите со сениорскиот тим. Паноски доаѓа од екипата на Беласица, а во кариерата има настапувано и за екипата на Победа. Во наредните денови тимот ќе се засили на уште неколку позиции и полека ќе се комплетира и екипата за пролетната полусезона,, соопштија од клубот

Инаку Академија Пандев завчера ги почна подготовките за пролетниот дел од шампионататот каде основна цел како што најавија ќе им биде опстанок во елитата и освојвуање на Купот

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.