Пандевци утре на мегдан со Црвена Звезда со пренос на Арена Спорт од Анталија Турција

1194

Фудбалерите на Академија Пандев кои се наоѓаат во Анталија – Турција, утре во рамките на подготовките за пролетниот дел од фудбалскиот шампионат на Македонија, ќе одиграт пријателски натпревар со првиот тим на Црвена Звезда од Белград соседна Србија, меч кој диркетно ќе биде пренесуван и на ТВ Арена спорт.  Вака објавија од струмичкиот прволигаш кои сметаат дека натпреварот закажан во 15 часот по македонско време, ќе биде добар тест за фудбалерите.

Тимот на Црвена Звезда во Анталија дојде по подготовките во Кипар. Освен за домашното првенство избраниците на Дејан Станковиќ се подготвуваат и за шеснаестинафиналниот меч со италијанскиот гигант Милан во Лига Европа.

,,Црвена Звезда е следниот противник на Академија Пандев на подготовките во Анталија. Нашите сениори ќе имаат можност утре да си ги одмерат силите со балканскиот гигант кој е еден од најуспешните клубови од овие простори. Истиот натпревар утре ќе биде пренесуван во живо на првиот канал на ТВ Арена Спорт со почеток од 15.00 часот по македонско време,, објавија од ФК Академија Пандев

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.