Пандевци успешната сезона ја завршуваат со Вардар на Младост, ќе биде изложен и КУП пехарот за фотографирање

1526

Тимот на Академија Пандев утре го игра последниот меч од ова првенствена сезона во која ,, пандевци’’ станаа вистински хит. Го освоија КУП трофејот а со ова титула и освоеното трето место во првенството обезбедија настап  во Лигата на Европа. За противник ќе го имаат скопски Вардар и ќе се игра за престиж бидејки овој меч ќе нема резултатско значење оти се е јасно на врвот од прволигашката табела

Мечот Академија Пандев – Вардар ќе се игра на стадионот Младост во Струмица со почеток во 16 часот и 30 минути заради што од клубот ги поканија сите лубители на фудбалот да бидат присутни за да се поздрават новите струмички херои. Против Вардар Академијата на Горан Пандев ова сезона нема победа имат пораз и два нерешни исхода и со подршка од трибните да се надигра црвено црниот табор и со победа да се заврши ова успешна сезона

,,Новиот Куп освојувач, екипата на Академија Пандев утре го игра својот последен натпревар во оваа сезона. Во крајното 36.коло од ПМФЛ на стадионот „Младост“ во Струмица гостува скопски Вардар. Натпреварот започнува во 16,30 часот, влезот е слободен. По завршувањето на натпреварот Куп пехарот ќе биде изложен и секој кој сака ќе може да се фотографира со пехарот. Се покануваат сите љубители на спортот да дојдат и за последен пат оваа сезона да ги поздрават новите струмички херои,, информираа од Академија Пандев

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.