Пандевци убедливи, синобелите ремизираа – почна пролетниот дел од фудбалскиот шампионат

1621

Фудбалерите на Академија Пандев ја забележаа десетататa првенствена победа откако денес на стадионот Младост со 3:0 ја надиграа Македонија ГП на стартот на пролетниот дел од шампионатот. Пандевци според Канал ВИС на теренот биле далеку подоминантни, поконкретни во акциите и убедливи со својата игра со што се на чекор да ја превземат втората позиција на прволигашката табела, имајки во предвид дека разликата со Вардар е само два бода

Лупче Дориев во 12 тата минута од пенал го откри резултатот. Младиот Марио Крстовски во 63 минута сам ја заврши акцијата од средината на теренот со гол, додека во 73 минута по асистенција на Дориев и неуспешноста Сашко Пандев да се запише како стрелец, Аце Стојков ја затресе мрежата на лавовите кои беа скротени од избраниците на Југослав Тренчовски

Вториот струмички прволигаш Беласица ремизираше кај Победа.  Прилепчани поведоа а Пепи Ѓеоргиев донесе бод за струмичките сино бели

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.