Пандевци со ремек дело на Стоилов освоија бод кај Струга ТЉ и реагираат на досудениот пенал за домаќините (видео)

984

Фудбалерите на Академија Пандев  освоија бод на тешкото гостување кај Струга Трим Љум откако одиграа 1:1. Во офанзивен меч од актерите на двата трима, стружани го отворија резултатот од пенал преку Александар Рисевски, додека струмичани израмнија со ремек делото на Ѓорги Стоилов кој од слободен удар го надмудри чуварот на мрежата на домашната Струга.

Со новиот бод Академијата останува пррепоследна на прволигашката табела на три меча до крајот на ова полусезона.

Инаку по одигрувањето на мечот со приложување на забавена снимка од спорната ситуација, пандевци тврдат дека пеналот бил судиски подарок на стружани бидејки од страна на Маслаќ немало игра со рака.

Ремек делото на Ѓорги Стоилов во 71 минута.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.