Пандевци со бод на гостувањето кај Скопје, го запишаа и третото реми во првенството

659

Фудбалерите на Академија Пандев одиграа без голови во дуелот со Скопје во гости. Ова е трет меч за избраниците на Александар Васоски без победа од кои освоија само два бода. Со ова трето реми а четири победи и два пораза, струмичани се на третата позиција на прволигашката табела очекувајки го епилогот од последниот меч од 9 коло меѓу Шкупи и Работнички.

Скопјани осоколени од победата во претходното коло над велешки Борец натпреварот го отворија офанзивно и уште од самиот старт наметнаа темпо кое малку фалеше да им донесе рано водство. Така и продолжија. Фудбалерите на Академија Пандев имаа свој период на иницијатива на теренот во Автокоманда но немаа идеја за реализација

фото gol.mk

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.