Пандевци со бод кај Шкендија, Билали со неспортска поцрвене – со клоца го удри Томовски (видео)

1457

Тимот на Академија Пандев успеа да извлече бод од тешкото гостување кај тетовска Шкендија. 1:1 беше крајниот резултат на мечот со кој пандевци останаа непоразени иако беа во подредена улога на теренот во Тетово. Љупче Дориев беше стрелецот на голот за тетовчани додека Мартин Ѓеоргиевски го донесе конечниот резултат.

Она што го одбележа натпреварот е неспортскиот потег на Билали кој очигледно ќе добие суспензија. Имено во судиското надополнување го удри играчот на Аакдемија Пандев Горан Томовски кој падна а потоа го клоцна додека беше на земјата за што заслужено доби црвен картон. Инаку судијата на мечот покажа 11 жолти картони од кој 6 за тимот на Шкендија

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.