Пандевци со бод во Струга – со Трим Лум одиграа без голови и остануваат на врвот на табелата!

501

Фудбларите на Академија Пандев повторно одиграа реми со Струга Трим Љум, овој пат во гости каде одиграа без голови. На стартот на вториот круг мечеви од прволигашкиот фудбалски шампионат, струмичани идентично како и на Младост освоија бод со кој остануваат на врвот на прволигашката табела.

Голманот Јовановски повторно беше на ниво на задачата спречувајки ги стружани во намерата за цел плен а најиделната шанса за струмичани ја имаше голгетерот Мирчевски кој не успеа со глава да го отвори резултатот.

Со 6 победи 4 неречени меча и 2 пораза, пандевци имаат 22 бода со кои остануваат на делба на втората и третата позиција застанувајки 7 бода зад Шкупи.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.