Пандевци славеа над Пелистер – Митревски и Велиновски донесоа нови три бода (видео)

675

Академија Пандев славеше против фенерџијата Пелистер на свој терен и повторно фати приклучок на втората позиција откако Шкендија и Македонија ЃП ремизираа во последното коло. Шкендија со Ренова, Македонија ЃП со Брегалница Штип и сега овие три екипи од втората до четвртата позиција повторно внесуваат неизвеност

Тежок натпревар за струмичани кои немаа победа две кола. Постојано напаѓаа но отпорот на битолчани го скршија во второто полувреме, кога Димитар Митревски од пенал донесе водство а Кристијан Велиновски го стави конечниот резултат

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.