Пандевци ремизираа со Арберија од Косово во Турција, Васоски задоволен од дисциплината

1754

Пандевци кои се наоѓаат на двонеделни подоготовки во Анталија Турција, денеска ремизираа со прволигашот Арберија од Косово со кого ремизираа 1:1. Според информациите, струмичани одиграле одлично а во натпреварот шанса добиле поголемиот дел од засилувањата за да може Васоски да го искрастилизира првиот состав за пролетнито дел од шампионатот. Стрелец на голот за Академија Пандев бил Марјан Радески.

,,Добро се работи, одлична е атмосферата и сите фудбалери се дисциплинирани. Со денешниот и престојните пријателски мечеви овде во Турција ќе имаме појасна слика, што и како понатаму. Секако дека овие се натпревари и за анализа за да може да ги остраниме одредени наши недостатоци,, кусо ни изјави Александар Васоски

Пандевци за 4 дена ќе имат уште еден пријателски меч и тоа со првиот тим на Лвив од Украина. Струмичани во Турција таму треба да бидат до средината на првата седмица од идниот месец по тшо се враќаат во Струмица а според нашите информации пред стартот на пролетниот дел од првенството договорен е контролен меч и со радовишка Плачковица.

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.