Пандевци пријателски го надиграа Борец од Велес, Радески и Крстoвски стрелци

1519

Академија Пандев забележа победа во првата контролка за пролетниот дел од фудбалскиот шампионат на Македонија откако ги започна подготовките за втората етапа од првенството. На свој терен на СРЦ Пандев славеше победа против велешки Борец со 2:1. Стрелци на головите за пандевци беа Марјан Радески и Марио Крстевски. Екс фудбалерот на Академијата а сега на Борец- Александар Мишов од пенал го постави конечниот резултат 2-1.

Стратегот на пандевци Александар Васоски даде можност на сите играчи да го почуствуват денешниот пријателски меч вклучувајки ги и новите засилувања на Академијата со што доби првична слика за играта на својот тим кој за цел ова престојната полусезона ќе биде опстанок и атак на КУП титулата. Пандевци  до средината на идната недела се во Струмица по што заминуваат на подготовки во Анталија Турција кае имаат договорено исто така пријателски мечеви.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.