Пандевци ремизираа дома, голот на Рајковиќ не беше доволен за победа против Струга (видео)

1210

Академија Пандев не успеа да им се врати на победите. По трет пат ремизираше пред своја публика двапати во последниот месец, период кога немат забележано ниту победа. Последната победа ја забележаа на 23 октомври против Македонија ГП со 4:0 од тогаш па наваму  два пораза и два нерешени исхода од кој последниот со Струга Трим Љум денеска на стадионот Благој Истатов

Голот на Рајковиќ не беше доволен за победа откако гостите преку Цветаноски во судиското надополнување постигнаа гол за конечните 1:1. Академија Пандев кој изминатиов месец се соочува со повреди кај своите првотимци, доминираше против дебитантот Струга Трим Љум кој имаше цврста одбрана.

Следното коло Академија Пандев кој остана на втората позиција во шампионатот со скор 7 победи, 6 нерешени исхода и 2 пораза, му гостува на Шкупи екипа со која дома одиграа без голови.

Еве ги головите на Рајковиќ и Цветановски

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.