Пандевци повторно во Европа, славеа над Работнички

789

По пауза од три години фудбалерите на Академија Пандев повторно излегуваат на европската фудбалска сцена. Со победата над Работнички со 2:1, струмичани го осигурија второто место на прволигашката табела кое им носи настап во Европа.

Оусман Маронг и Кристијан Велиновски беа стрелци на головите за Академија Пандев во првото полувреме додека Работнички од пенал намали на 2:1.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.