Пандевци победници кај младите на турнирот Струмица 2022, вечерва се играат финалните средби кај сениорите

1280

Младите на Академија Пандев се победници во својата категорија на турнирот во мал фудбал Струмица 2022. Тие синоќа во финалето со 3:0 славеа против тимот на Бензоил. Давид Василев е најдобриот стрелец кај струмичките фудбалски надежи на турнирот .

Вечерва пак се играат завршните мечеви во сениорска конкуренција. Руски Комерц ќе игра со Фреигт Оне за победник на турнирот.  Тимот од Дабиле со 1:0 беше подобар во синокешното полуфинале против Црна река од Кавадарци додека радовишани со 3:1 беше подобар од Тотис Бербершоп Струмица

Големото финале меѓу Руски Комерц од Дабиле и Фреигт Оне од Радовиш е закажано во 22:30 минути додека поразените од синоќа го играат малото финале во 21:30 а таму се среќаваат Црна Река од Кавадарци и Тотис Бербершоп од Струмица

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.