“Пандевци“ од 19 до 30 јули во Банско, се преговара со повеќе играчи како засилувања

56

Академија Пандев во забрзан ритам ги одработува подготовките за наредната сезона. Се тренира во својот спортски комплекс во Струмица, за да од 19 до 30 јули ќе се престојува во Банско.

Што се однесува до играчкиот кадар засега единствено ново име е Мартин Мирчевски, а во моментов клубот преговара со двајца интернационалци од Бразил, потоа на “радарот“ е еден Хрват а веројатно ќе се потпише и со еден фудбалер од Србија.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.