Пандевци не потклекнаа кај Шкупи – Крстевски за гол на колото, Трајков за бод на струмичани

721

Екипата на Академија Пандев го издржа притисокот кај Шкупи и освои бод во меч каде паднаа шест гола а двата тима наизменично имаа предност. Димитар Трајков беше фудбалерот кој на струмичани им донесе реми откако во судиското надополнување постигна гол за славје на Академијата која за овој дел од првенството значително се засили.

Резултатот го отвори Шкупи но Крстевски кој постигна гол од невозможна позиција израмни. Струмичани преку Руфати дојдоа до предност од 2:1 но домашниот тим набргу израмни а во финишот од првото полувреме Шкупи дојде до 3:2

Во второто полувреме струмичани постојано притискаа за да во 91 минута младиот Димитар Трајков донесе бод за избраниците на Васоски

Головите на Крстевски, Руфати и Трајков…

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.