Пандевци завршија со подготовките во Турција, во недела контролка против Вардар

1339

Екипата на Академија Пандев денес се врати во Струмица по дванесетдневните подготовки во Анталија, Турција.Таму „пандевци“ одиграа шест контролни натпревари со биланс од две победи, два порази, а две средби одиграа нерешено.

До почетокот на пролетниот дел од првенството, Академија Пандев подготвките ќе ги финишира во Струмица.В недела на стадионот на Спортскиот комплекс „Пандев“, четвртопласираната екипа во шампионатот ќе ја одработи уште генералката со скопски Вардар.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.