Пандевци елиминирани од Купот, во Скопје претрпеа минимален пораз од ,,лавовите” (видео)

216

Академија Пандев не успеа да се пласира во полуфиналните мечеви од фудбалскиот КУП откако претрпеа пораз кај Македонија ЃП во Скопје со 1:0. Со оглед дека последниве сезони Купот се игра на еден натрпевар тоа значи елиминација на пандевци од оваа натпреварување преку кое пред неколу години стасаа до првата клупска титула и дебитираа во Европа

Адама Самаке беше стрелецот на единствениот гол откако мечот беше со повече прекини и без многу возбудувања пред головите на двата тима

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.