Пандевци договорија 4 контролки во Анталија Турција, каде ќе ја темпира формата од четврток

615

Струмичкиот прволигаш Академија Пандев од денеска ги почна контролните мечеви со цел да ја темпира формата за пролетниот дел од првенството.  Се сретнаа со струмичка Беласица во кој славеа победа со 4:0. Стрелци на головите беа Томовски и Хаџановиќ во првите 45 минути, додека во второто полувреме во мрежата на Беласица се запишаа Пандев и Велиновски.

Тие во четврток изутрината  заминуваат на подготовки во Анталија Турција каде веќе се договорени четири контролни меча. Како што соопштија од ФК Академија Пандев во Труција силите ќе ги одмерат со Нови Пазар од Србија на 23 ти јануари, четири дена подоцна ќе се сретнат со Лапи од Косово, на 30 ти јануари со рускиот состав Крижа Советов додека на послендиот ден ЦСКА Софија од Бугарија

Како последна контролка пред стартот на пролетните мечеви на 12 однсоно 13 ти февруари пандевци закажаа на 5 ти февруари треба да се сретнат со Беласица во Петрич Бугарија.

За Анталија Турција заминуваат 24 фудбалери плус голманите на кои се типува за вотриот дел од првенството

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.