Пандевци добија противник по мерка во Лигата на Европа – ќе играт со Зрињски од Мостар Босна

1838

Академија Пандев во првото квалификациско коло од Лигата на Европа ќе се сретне  Зрињски Мостар од Босна и Херцеговина. Ова е исходот од денешната ждрепка во европската куќа на фудбалот каде беа извлечени двојките во двете европски натпреварувања во почетната фаза.

Првите натпревари од првото квалификациско коло за Лигата на Европа се играат на 11. јули, а реваншите се на 18. јули. Академија Пандев првиот меч ќе го игра дома.

Како што е познато Академијата Пандев нема да игра на Младост во Струмица. Дуелот со Зрињски Мостар од Босна и Херцеговина, ќе го игра на националната арена Тодор Проески во Скопје.

Пандевци ќе дебитираат на официјално европско натпреварување, откако го освоија КУПОТ на Македонија а го освои третото место во Шампионатот

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.