Пандевци го добија противникот во 1/4 финалето од фудбалскиот Куп на Македонија

713

Екипата на Академија Пандев во четвртфиналето од фудбалскиот КУП на Македонија за противник го доби тимот на Македониа ЃП од Скопје, ланскиот освојувач на овој пехар. Станува збор за екипа со која пандевци честопати се среќаваат во ова натпреварување а против која пред неколку сезони славеа и ја освоија првата титула со што дебитираа и на евросцената.

Ќе се игра еден меч во кој Макеоднија ЃП ќе ја има ,,предноста” од домашен терен бидејки на 9 ноември се играат мечевите од ова фаза на КУПОТ

ДВОЈКИ ЗА 1/4 ФИНАЛЕ

СИЛЕКС – ВАРДАР

МАКЕДОНИЈА ЃП – А.ПАНДЕВ

ШКУПИ – ШКЕНДИЈА

СТРУГА ТЛ – БРЕГАЛНИЦА

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.