Пандевци ги скротија ,,лавовите” и со четири гола ги испратија за Скопје (видео од головите)

1266

Фудбалерите на Академија Пандев ја забележаа седмата победа во првенството. На свој терен на стадионот ,, Благој Истатов” ги надиграа ,,лавовите“ кои најавуваа поволен резултат во Струмица. Но така на размислуваа домаќините кои со четири гола ги испратија гостите за Скопје и да останат на лидерската позиција во прволигашкиот шампионат со најдобра гол разлика

Стрелци на головите за Академија Пандев беа Лупче Дориев и Ѓорги Стоилов во првото полувреме и  Марко Рајковиќ и  Горан Томовски во второто полувреме. Со тоа ги запечатија надежите на Македонија ЃП од Скопје кои преку Академија Пандев сакаа да останат во трка за висок пласман.

Струмичани со 7 победи 3 нерешени исхода и 1 пораз и со 14:2 гол разлика се лидери во македонскиот шампионат….Во продолжение головите на Дориев, Стоилов, Рајковиќ и Томовски ….

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.