Пандевци во самиот финиш славеа победа против Борец во Велес (видео од головите)

927

Фудбалерите на Академија Пандев ја забележаа и шестата победа во првенството откако во гости славеа против Борец со 2:1. Мартин Мирчевски и Николче Шарковски беа стрелци на головите за струмичани кои победата ја забележаа во финишот , откако Шарковски ги шпкираше домачините со својот прецизен удар.

Со ова победа ФК Академија Пандев е на третата позиција со вкупно 21 бод колку што има и Ренова но послаба гол разлика. Лидер во првенството е тимот на Шкупи.

Еве ги головите од мечот Борец – Академија Пандев во Велес

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.