Пандевци во последната минута славеа кај Ренова, Мартинага ги ,, здрви,, гипсарите од слободен удар

798

Академија Пандев во последната минута од судиското надополнување забележа победа против Ренова во Тетово. Мартинага од слободен удар ги ,, здрви,, гипсарите и донесе значајни три бода во борбата за Европа..

Струмичани беа доминантни во Тетово. Пепи Ѓоргиев имаше две шанси но не ги искористи. Шанси имаа и Бојан Димовски и Хаџановиќ но мрежата на Ренова мирувше се додека Мартинага во 94 м од слободен удар не ја затресе.

Струмичани сега се осамени на второто место, со два бода повеќе од конкурентите ланскиот шампион Шкендија и Македонија ЃП

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.