Пандевци во криза, претрпеа пораз од Шкупи и паднаа во опасната зона

387

Фудбалерите на Академија Пандев претрпеа нов пораз во шампионатот. Шкупи со два играчи помалку успеа да слеви со 1:0 и да ги однесе трите бода од Струмица а пандевци да се помират со седмиот пораз. Четата на Васоски имаа играч повеќе на теренот уште од 35 минута кога Маргевашвили поради два жолтим мораше да замине во соблекувалните.

Но иако имаа играч помалку на теренот Диане во 53 минута го матираше Јовановски откако доби употреблива топа а одбраната на Академија Пандев киксна. Струмичани во продолжението не успеа да го скршат бедемот на Шкупи кој во финишот од средбата остана уште со еден играч помалку. Беше исклучен Ацковски

Пандевци од 10 кола имаат 2 победи едно реми и 7 пораза и со само 7 бода се во опасната зона на прволигашкта табела. Следното коло и гостуваат на Победа

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.