Павле Витанов од Струмица продолжува во ,,Никогаш не е доцна“ – на сцена запеа и со синот Ангел (видео)

2768

Павле Витанов од Струмица ги продолжува настапите во музичкото натпреварувачко музичко шоу „Никогаш не е доцна“ на Гранд продукција откако ги освои гласовите на присутните во студиото. Тој публиката но и жирито ги освои со интерепретацијата на песната „Сине“ од Шериф Коњевиќ а посебно со емоциите кои ги пренесе со синот Ангел и сопругата Весела при изведбата на ,,Божанствена жено“ од Мирослав Илиќ.

,, Јас сум многу задоволен човек. Имам прекрасно семејство сите се живи и здрави и тоа е најголемото богатство,, кажа Витанов на сцената

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.