Осум лица заработија кривични пријави поради семејна веселба во Радовиш

1558

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.Ф.(40) од Радовиш, Е.Џ.(44), Ш.И.(32), Б.Ј.(37), М.М.(37), М.Ј. (42), Б.Ј.(33) од Струмица и В.С.(34) од с.Еднокуќево – Босилoво, поради непостапување според здравствени прописи за време на епидемија.

На 18.10.2020 во Радовиш, пред куќата на М.Ф., се одржувала семејна веселба. При преземање мерки, полициски службеници констатирале дека сите пријавени постапиле спротивно на прописите и наредбите предвидени од страна на Владата за време на пандемија, соопшти полицијата.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.