Општинските и јавните административци од Василево даруваа крв

1469

Дваесетина вработени во опшина Василево, ЈПКД ,,Турија„ и Детската градинка ,, Прва радост’’ даруваа крв во рамките на акцијаа што ја реализираше Црвениот Крст од Струмица со службата за трансфузиона медицина.

Општина Василево во контуинитет се јавува како партнер на доброволните крводарителски акции на Црвениот крст и Службата за трансфузиона медицина со цел да се спаси нечии живот а во кои не ретко учествуваат  и граѓани на ова локална самоуправа

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.