Општина Радовиш ја асфалтираше улицата Кејска во УБ 9 каде ќе се асфалтираат и други улици

464

Почна со асфалтирањето на започнатите улици од есента но поради неповолните временски услови градежите работи беа во прекин. Се асфалтираше улицата Кејска во УБ 9 Радовиш покрај Радовишка река се очекува да се продолжи со улицата бр. „2“ во Радовиш, во истиот урбан блок. Улиците се со тротари, фекална и атмосферска канализација

,,Подобрувањето на патната инфраструктура, вклучувајќи комплетен водоводен и канализациски систем е редовна активност на општината. Знаеме дека за жал во некои делови од градот и во некои населени места, овој проблем сеуште не е решен. Тоа е нашиот приоритет број еден. Секој граѓанин мора да има современ пристап до своето живеалиште. Тоа е нашиот приоритет број еден. Секој граѓанин мора да има современ пристап до своето живеалиште,, објави градоначалникот на Радовиш Ацо Ристов

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.