Општина Василево ќе ја направиме дом каков што сите посакуваме, кажа Славе Андонов на Денот на општината (ВИДЕО)

488

,, Со добро планирање, многу залагање, континуирана работа и вклученост на сите жители од заедницата во нејзиниот развој, напредокот на општина Василево е сигурен. Денес кога ја одбележуваме 26-годишнината, порачувам дека заедно, единствени околу приоритетите и во согласност со можностите, имаме сигурна реализација на планираното.Нашата општина Василево ќе ја направиме дом каков што сите посакуваме,,.

Вака потенцираше првиот човек Славе Андонов на денешната свечена седница на Советот на општина Василево по повод 16 ти Декември Денот на општина Василево на која присуствуваа присуствуваа директорите на јавните општински институции, претпријатија и  установи, дел од поранешните градоначалници на општина Василево, градоначалници од соседните општини,  вработени, соработници и пријатели на општина Василево.

Целот интегрален текст од говорот на Градоначалникот Славе Андонов може да го прочитате ТУКА

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.