Општина Василево формираше мобилни тимови кои ќе им помагаат на старите и изнемоштени и лицата со попреченост

963

Општина Василево формираше мобилни тимови кои во наредниот период за време на кризата со коронавирусот во земјава ќе помагаат на старите и изнемоштени лица и лицата со попреченост од општината. Мобилните тимови на повик ќе помагаат во набавка на потребните намирници и лекови

,,Сите граѓани од наведените категории кои имаат потреба од набавка на потребните лекарства, прехрамбени продукти и средства за хигиена, со цел да не излегуваат надвор и да не остваруваат непосреден контакт со други лица, при што би се изложиле на опасност за заразување со Ковид-19 (корона вирус), ќе можат да ги контактираат мобилните тимови во секое време од денот во текот на цела недела, за да ги направат потребните набавки за нив. Сите заинтересирани може да се јават на  070/598 748 и 071/631 048,, стои во известувањето на општина Василево

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.