Општина Босилово: Патот од Иловица и Штука кон Турново утре ќе биде затворен за сообраќај 8 часа заради асфалтирање

926

Општина Босилово ги информира сите жители кои планираат утре да го користат патот од Иловица и Штука до Турново дека истиот ќе биде затворен за сообраќај заради асфалтирање. Патот ќе биде затворен од од 08:30 до 16:30 при што за неопходни работи ќе може да се користи полскиот пат Штука Секирник

,,Почитувани граѓани, утре (Вторник) од 08:30 до 16:30 ќе се асфалтира патниот правец од Иловица и Штука кон Турново. Истиот за овој временски период ќе биде БЛОКИРАН односно нема да се пропуштаат возила, за неопходни потреби ќе може да се користи полскиот пат од Штука до Секирник“, стои во известувањето од Општина Боси

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.