ОК Џио Струмица најдобра екипа, Кире Ричлиев најдобар тренер, Васе Михаилов спортист на Струмица за 2018

1917

ОК Џио Струмица ги собра наградите за манифестацијата Спортист на Струмица за 2018 година. По освоената двојна круна за последната сезона и лидерската позиција по есенскиот дел од шампионатот, ОК Џио Струмица е прогласена за најдобра екипа, додека стратегот Кире  Ричлиев за најдобар тренер додека капитенот Васко Михаилов за најдобар спортист

Во младинските категории за најдобар спортист е избран Димитар Витанов од Карате клубот АБЦ, младинките на ЖФК Тиверија за најдбора екипа а Александра Ристовска за најдобар тренер во младинските катеогрии

Изборот го организираше Сојузот за училишен спорт под покровиелство на општина Струмица а за најуспешните гласаа спротски работници и спортски новинари

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.