ОК Струмица Никоб организира бесплатен превоз до Скопје за реваншот против холандски Динамо

488

Одбојкарите на Струмица Никоб во вторник го играат реваншот со холандскиот Динамо Апелдорн од првото квалификациско коло од Лигата на Шампиони. Во првиот меч без руските засилувања струмичани претрпе пораз со 3:0 но шансите сеуште не се загубени за двомче со португалскиот Бенфика. Со оглед дека реваншот се игра во Скопје клубот организира бесплатен автобуски превоз  за сите лубители на одбојката од Струмица а за првите 1000 посетители ќе следи подарок македонско знаме

„ОК Струмица е клуб со голема 75-годишна традиција и актуелен шампион во одбојкарското превенство на Македонија. Ќе ни биде чест сите љубители на одбојката и спортот масовно да присуствувате и да нѐ поддржите на првиот официјален натпревар во Европската лига на шампиони на ОК Струмица Никоб како домаќин.Вашето присуство и поддршка би ни било од големо значење и ќе ни биде дополнителен мотив за победа и затоа Ве очекуваме заедно да ја прославиме првата победа на ОК Струмица Никоб. Влезот за овој натпревар е слободен“, наведуваат од клубот.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.