ОК Наковски Волеј приреди одличен одбојкарски викенд во чест на Илија Караманов (фото)

480

ОК Наковски Волеј се покажа добар домаќин и организатор на турнирот во чест на поранешниот одбојкар, тренер и професор Илија Караманов. Во салата на СОУ Димитар Влахов во Струмица приреди вистински одбојкарски викенд со четири квалитетни меча во два натпреварувачки дена во кој имаше доста возбудувања, интересни поени но и можност да се види моменталната форма на екипите

Турнирот го освои тимот на Гнилање од Косово. Тие во големото финале славеа против скопски Работнички додека третото место им припадна на девојките на Скендербау кои славеа над струмичанки во малото финале

Турнирот беше одлична можност за ОК Наковски волеј да ја постави играта за новиот шампионат каде најавуваат повторно атак во самата завршница.

,,Ова беше огромно искуство и голема мотивација за нас во настапите и предизвици што не очекуваат во претстојната одбојкарска сезона 2022/2023,, информираа од клубот

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.